Для замовлення шаблону пишіть нам на email timred.studio@gmail.com або натисніть кнопку Замовити та заповніть форму

Портретна фотографія

2020
Клієнт:
СМАК
Надані послуги:
Розробка концепту
Рік:
2020

Портре́тна фотогра́фія або портре́ти на фотогра́фії

 — це фотографія людини або групи людей, яка охоплює особистість предмета, використовуючи ефективне освітлення, фони та пози.[1] Портретна світлина може бути художньою, а може бути і клінічною, як частина медичного дослідження.[1] Найчастіше портрети замовляють на особливі випадки, наприклад, на весілля чи шкільні заходи. Портрети мають широкий спектр використання, від особистого веб-сайту до бізнесу.[1]

Відносно низька вартість дагеротипу в середині 19 століття та скорочення часу на сидіння об’єкту, хоча ще набагато довше, ніж зараз, призвели до загального зростання популярності портретної фотографії над намальованим портретом.[2] Стиль ранніх творів відображав технічні виклики, пов’язані з тривалим часом експозиції та живописною естетикою того часу.[3] Об’єкти сиділи навпроти звичайного фону та освітлювались м’яким світлом верхнього вікна, і всього, що могло відбивати дзеркалами. Успіхи у фототехнічному обладнанні й техніці розробили та дали фотографам можливість знімати зображення із меншим часом експозиції та виготовлення портретів поза студією.

Коли портретні фотографії знімаються в студії, фотограф контролює освітлення композиції об’єкта і може регулювати напрямок та інтенсивність світла. Існує багато способів освітлення обличчя об’єкта, але є кілька загальних схем освітлення, які досить просто описати.

Одна із основних схем є триточкове освітлення. Ця схема використовує три (а іноді і чотири) джерела світла світла для повного моделювання (вияснення деталей та тривимірності) особливостей предмета.

Для освітлення “метеликом” використовується лише два джерела світла. Ключове світло розміщується безпосередньо перед об’єктом зйомки, часто над камерою або трохи вбік, і трохи вище, ніж звичайне для триточкової схеми освітлення. Друге світло – це світло обода.